Djævletimen

The Devil's Hour

Navn på din liste: The Devil's Hour [Multi-Sub&Audio]

I kategori: Amazon Prime Series [Multi-Sub&Audio] Findes også i: English Series UHD [Multi-Sub]

  • 2022
  • 7.2

Peter Capaldi og Jessica Raine spiller hovedrollerne i denne gribende, psykologiske thriller i seks dele. Lucy vågner hver nat præcis klokken 03.33. Intet i hendes liv har givet mening i lang tid. Men svarene er derude, et eller andet sted, for enden af et spor af brutale mord.

Instruktør
Isabelle Sieb, Johnny Allan, Shaun James Grant
Manuskript
Tom Moran

TMDBIMDb

Medvirkende

Afsnit

Sæson 1 (6)
  1. The Devil's Hour [Multi-Sub&Audio] - S01E01 - 3.33
  2. The Devil's Hour [Multi-Sub&Audio] - S01E02 - The Velveteen Rabbit
  3. The Devil's Hour [Multi-Sub&Audio] - S01E03 - Tchaikovsky
  4. The Devil's Hour [Multi-Sub&Audio] - S01E04 - After the Storm
  5. The Devil's Hour [Multi-Sub&Audio] - S01E05 - The Half of Ourselves We Have Lost
  6. The Devil's Hour [Multi-Sub&Audio] - S01E06 - Amor Fati
Sæson 2 (5)
  1. The Devil's Hour [Multi-Sub&Audio] - S02E01 - DI Chambers
  2. The Devil's Hour [Multi-Sub&Audio] - S02E02 - Red Lines
  3. The Devil's Hour [Multi-Sub&Audio] - S02E03 - Something Beginning with D
  4. The Devil's Hour [Multi-Sub&Audio] - S02E04 - Far Away
  5. The Devil's Hour [Multi-Sub&Audio] - S02E05 - Birth of a Tragedy

Kanaler

  • Prime Video

Produktionsselskaber

Du kan også lide