The Newsroom

Navn på din liste: The Newsroom US

I kategori: English Series UHD [Multi-Sub]

  • 2012
  • 60 min
  • 8.1
  • TV-MA

Dramaserien "The Newsroom" giver med ægte nyheder som baggrund et indblik i arbejdet bag kulisserne på et populært nyhedsprogram. Serien fokuserer på programmets gnavne nyhedsvært, dets nye producent og deres team, både på nyhedsredaktionen og i privaten.

Instruktør
Alan Poul, Alex Graves, Anthony Hemingway, Carl Franklin, Daniel Minahan, Greg Mottola, Jason Ensler, Jeremy Podeswa, Joshua Marston, Julian Farino, Lesli Linka Glatter
Manuskript
Aaron Sorkin

TMDBIMDb

Medvirkende

Afsnit

Sæson 1 (10)
  1. The Newsroom US - S01E01 - We Just Decided To
  2. The Newsroom US - S01E02 - News Night 2.0
  3. The Newsroom US - S01E03 - The 112th Congress
  4. The Newsroom US - S01E04 - I'll Try to Fix You
  5. The Newsroom US - S01E05 - Amen
  6. The Newsroom US - S01E06 - Bullies
  7. The Newsroom US - S01E07 - 5/1
  8. The Newsroom US - S01E08 - The Blackout Part I: Tragedy Porn
  9. The Newsroom US - S01E09 - The Blackout Part II: Mock Debate
  10. The Newsroom US - S01E10 - The Greater Fool
Sæson 2 (9)
  1. The Newsroom US - S02E01 - First Thing We Do, Let's Kill All the Lawyers
  2. The Newsroom US - S02E02 - The Genoa Tip
  3. The Newsroom US - S02E03 - Willie Pete
  4. The Newsroom US - S02E04 - Unintended Consequences
  5. The Newsroom US - S02E05 - News Night with Will McAvoy
  6. The Newsroom US - S02E06 - One Step Too Many
  7. The Newsroom US - S02E07 - Red Team III
  8. The Newsroom US - S02E08 - Election Night (1)
  9. The Newsroom US - S02E09 - Election Night (2)
Sæson 3 (6)
  1. The Newsroom US - S03E01 - Boston
  2. The Newsroom US - S03E02 - Run
  3. The Newsroom US - S03E03 - Main Justice
  4. The Newsroom US - S03E04 - Contempt
  5. The Newsroom US - S03E05 - Oh Shenandoah
  6. The Newsroom US - S03E06 - What Kind of Day Has It Been?

Kanaler

  • HBO

Produktionsselskaber

  • HBO

Du kan også lide