Shining Vale

Nume în lista ta: Shining Vale

În categoria: English Series UHD [Multi-Sub]

  • 2022
  • 7.4
  • TV-MA

O familie disfuncțională se mută din oraș într-un orășel după ce Patricia „Pat” Phelps, o fostă „copilă sălbatică” care a devenit faimoasă scriind un roman obscen despre emanciparea femeilor, este prinsă înșelându-și soțul. În încercarea de a-și reconstrui familia, se mută într-o casă unde au avut loc atrocități teribile. Nimeni nu pare să bănuiască nimic ciudat, cu excepția lui Pat, care este convinsă că este fie deprimată, fie posedată. Dar, în curând, demonii care bântuie noua casă a familiei încep să pară mult mai reali.

Regia
Aemilia Scott, Alethea Jones, Catriona McKenzie, Daisy von Scherler Mayer, Dearbhla Walsh, Liz Friedlander, Mary Lambert

TMDBIMDb

Distribuție

Episoade

Sezon 1 (8)
  1. Shining Vale - S01E01 - Chapter One - Welcome to Casa De Phelps
  2. Shining Vale - S01E02 - Chapter Two - She Comes at Night
  3. Shining Vale - S01E03 - Chapter Three - The Yellow Wallpaper
  4. Shining Vale - S01E04 - Chapter Four - So Much Blood
  5. Shining Vale - S01E05 - Chapter Five - The Squirrel Knew
  6. Shining Vale - S01E06 - Chapter Six - Whispering Hope
  7. Shining Vale - S01E07 - Chapter Seven - Impertinent Questions
  8. Shining Vale - S01E08 - Chapter Eight - We Are Phelps
Sezon 2 (7)
  1. Shining Vale - S02E01 - Chapter 9: Homecoming
  2. Shining Vale - S02E02 - Chapter 10: She's Real
  3. Shining Vale - S02E03 - Chapter 11: The Goat
  4. Shining Vale - S02E04 - Chapter 12: Smile
  5. Shining Vale - S02E05 - Chapter 13: The Miracle
  6. Shining Vale - S02E06 - Chapter 14: What's the Matter with Sandy?
  7. Shining Vale - S02E08 - Chapter 16: Redemption

Canale

  • STARZ

Companii de producție

Ți-ar putea plăcea și