Vinland Saga

ヴィンランド・サガ

Nume în lista ta: Vinland Saga

În categoria: Anime Series UHD

  • 2019
  • 25 min
  • 8.5
  • TV-MA

Timp de o mie de ani, vikingii și-au făcut un nume și o reputație ca fiind cele mai puternice familii cu sete de violență. Thorfinn, fiul unuia dintre cei mai mari războinici ai vikingilor, își petrece copilăria pe un câmp de luptă, perfecționându-și abilitățile pentru a-și răzbuna tatăl printr-un duel onorabil.

Regia
Aiko Sakuraba, Atsushi Kobayashi, Daisuke Kurose, Hiromi Nishiyama, Iho Ishikawa, Kento Matsui, Kouki Aoshima, Michiru Itabisashi, Nobuyoshi Arai, Shigatsu Yoshikawa, Shigeru Fukase, Shingo Uchida

TMDBIMDb

Distribuție

Episoade

Sezon 1 (24)
  1. Vinland Saga - S01E01 - Somewhere Not Here
  2. Vinland Saga - S01E02 - Sword
  3. Vinland Saga - S01E03 - Troll
  4. Vinland Saga - S01E04 - A True Warrior
  5. Vinland Saga - S01E05 - The Troll's Son
  6. Vinland Saga - S01E06 - The Journey Begins
  7. Vinland Saga - S01E07 - Normanni
  8. Vinland Saga - S01E08 - Beyond the Edge of the Sea
  9. Vinland Saga - S01E09 - The Battle of London Bridge
  10. Vinland Saga - S01E10 - Ragnarok
  11. Vinland Saga - S01E11 - A Gamble
  12. Vinland Saga - S01E12 - The Land on the Far Bank
  13. Vinland Saga - S01E13 - Child of a Hero
  14. Vinland Saga - S01E14 - The Light of Dawn
  15. Vinland Saga - S01E15 - After Yule
  16. Vinland Saga - S01E16 - History of Beasts
  17. Vinland Saga - S01E17 - Servant
  18. Vinland Saga - S01E18 - Out of the Cradle
  19. Vinland Saga - S01E19 - United Front
  20. Vinland Saga - S01E20 - Crown
  21. Vinland Saga - S01E21 - Reunion
  22. Vinland Saga - S01E22 - Lone Wolf
  23. Vinland Saga - S01E23 - Miscalculation
  24. Vinland Saga - S01E24 - End of the Prologue
Sezon 2 (23)
  1. Vinland Saga - S02E01 - Slave
  2. Vinland Saga - S02E02 - Ketil's Farm
  3. Vinland Saga - S02E03 - Snake
  4. Vinland Saga - S02E04 - Awakening
  5. Vinland Saga - S02E05 - Path of Blood
  6. Vinland Saga - S02E06 - We Need a Horse
  7. Vinland Saga - S02E07 - Iron Fist Ketil
  8. Vinland Saga - S02E08 - An Empty Man
  9. Vinland Saga - S02E09 - Oath
  10. Vinland Saga - S02E10 - The Cursed Head
  11. Vinland Saga - S02E11 - Kings and Swords
  12. Vinland Saga - S02E12 - For Lost Love
  13. Vinland Saga - S02E13 - Dark Clouds
  14. Vinland Saga - S02E14 - Freedom
  15. Vinland Saga - S02E15 - Storm
  16. Vinland Saga - S02E16 - Great Purpose
  17. Vinland Saga - S02E17 - The Road Home
  18. Vinland Saga - S02E18 - The First Method
  19. Vinland Saga - S02E19 - The Battle of Ketil's Farm
  20. Vinland Saga - S02E20 - Pain
  21. Vinland Saga - S02E21 - Courage
  22. Vinland Saga - S02E22 - The King of Rebellion
  23. Vinland Saga - S02E23 - Two Paths

Canale

  • NHK G
  • TOKYO MX
  • BS11
  • GBS

Companii de producție

  • WIT STUDIO
  • Kodansha
  • Twin Engine
  • dentsu
  • MAPPA

Ți-ar putea plăcea și